جزئیات ثبت‌نام دومین دوره تابستانه مدرسه رسانه ایمنا

دوره تابستانه

«مدرسه رسانه ایمنا» با هدف آموزش نیروهای متخصص در زمینه رسانه دومین دوره آموزش های تخصصی خود را برگزار می کند.

به گزارش ایمنا، دومین دوره آموزشی مدرسه رسانه به آموزش خبرنگاری، عکاسی مستند و شهری، گرافیک رسانه و کارتون مطبوعاتی اختصاص دارد. علاقه‌مندان به ثبت نام در این دوره ها می‌توانند تا یکم تیرماه با مراجعه به سامانه آموزشی مدرسه رسانه ایمنا به آدرس www.imnaschool.ir  در کلاس‌ها ثبت‌نام کنند.

شرایط ثبت‌نام‌ترم تابستانه دوره خبرنگاری

دوره‌های آموزش خبرنگاری در دو مرحله مبتدی و پیشرفته برگزار می‌شود و طول مدت آن دو ماه و نیم خواهد بود.

  • زمان آغاز کلاس‌های تئوری ۱۷ تیرماه است.
  •  شرکت‌کنندگان در دوره‌های خبرنگاری چهار فرایند آموزشی شامل کارگاه‌های خبرنگاری مبتدی، حرفه‌ای، کارآموزی و کارورزی را تجربه می‌کنند.
  • شرکت‌کنندگان تنها در صورتی می‌توانند به دوره‌های کارآموزی و پیشرفته ورود پیدا کنند که در دوره‌های مبتدی نمره قابل‌قبول را کسب کرده باشند. سنجش شرکت‌کنندگان از طریق پروژه‌هایی است که به آن‌ها محول می‌شود. آنها در صورت داشتن صلاحیت می‌توانند به دوره پیشرفته و سپس به تحریریه خبرگزاری جهت انجام کار، ورود پیدا کنند.
  • حضور شرکت‌کنندگان در دوره کارآموزی و کارورزی مدرسه رسانه الزامی است و باید در دوره کارآموزی حداقل ۲۴ ساعت و در دوره کارورزی ۳۶ ساعت در هفته را در مدرسه رسانه حضورداشته باشد.
  • به شرکت‌کنندگان از دفتر آموزش و پژوهش ایمنا  گواهی حضور در کلاس‌ها و کارگاه‌ها اعطا می‌شود.


فرایند آموزشی‌ترم تابستانه مدرسه رسانه ایمنا:توجه:

  •  درصورتی‌که افراد پروژه‌های محوله را در طول دوره‌های عنوان‌شده انجام ندهند، به دوره‌های بعدی راه پیدا نمی‌کنند.
  • با پایان دوره کارورزی،‌ کارآموزان جذب خبرگزاری ایمنا می‌شوند.
  • جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۸- ۰۳۱۳۵۵۴۴۱۱۲ داخلی ۴۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.
شرایط ثبت نام دوره عکاسی مستند و شهری
این دوره از ۱۸ تیرماه با حضور استاد سهند ابر برگزار می شود. مدت زمان این دوره یک ماه و نیم است و روزهای یکشنبه و سه شنبه ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲ برگزار می شود.

افرادی که در این دوره شرکت می کنند باید دوربین عکاسی و همچنین آشنایی ابتدایی با مباحث عمومی عکس را داشته باشند.

 علاقه مندان به این حوزه می توانند تا ۵ تیرماه با رجوع به آدرس www.imnaschool.ir در این دوره ثبت نام کنند.

شایان ذکر است، با پایان دوره آموزشی مقدماتی افراد وارد کارآموزی می شوند و در صورتی که پروژه های خود را در مدت تعیین شده به پایان برسانند، می توانند در خبرگزاری ایمنا در بخش عکاسی مستند و شهری به کار بپردازند.

شرایط ثبت نام دوره گرافیک رسانه
دوره گرافیک رسانه از تاریخ ۱۸ تیرماه با تدریس سید مهدی رضوی آغاز می شود. این دوره در ۲۰ جلسه برگزار می شود که ۱۰ جلسه به دوره مقدماتی و ۱۰ جلسه به دوره پیشرفته مربوط می شود.
 در دوره مقدماتی نرم افزار ایندیزاین  به صورت کامل تدریس می شود. همچنین، علاوه بر آشنایی کامل با نرم افزار، آموزش صفحه آرایی مجلات، کتاب، روزنامه ها، طراحی بروشور و کاتالوگ، دعوتنامه، سالنامه، تقویم، رزومه، کارت ویزیت، کارت پوستال و استیکر و همچنین طراحی مجموعه (سِت) اداری نیز ارائه می شود.
در دوره پیشرفته گرافیک رسانه نرم افزارهای فتوشاپ و ایلوستریتور به عنوان مکمل ایندیزاین در کارهای گرافیکی تدریس می شود و مباحثی همچون طراحی بنر و پوسترهای اطلاع رسان، اینفوگرافی، گیف و گرافیک شبکه های اجتماعی را شامل می شود.
دوره گرافیک رسانه ای، محدودیت تعداد ثبت نام دارد و همراه داشتن لپ تاپ در کلاس های گرافیک رسانه ای الزامی است.
افرادی که بتوانند در زمینه اینفوگرافی و گرافیک شبکه های اجتماعی پروژه های خود را به ثمر برسانند، می توانند با بخش چندرسانه ای ایمنا همکاری داشته باشند.
شرایط ثبت نام دوره کارتون مطبوعاتی
دوره کارتون مطبوعاتی از ۱۹ تیرماه برگزار می شود و شامل دوره مبتدی و مقدماتی کارتون و کاریکاتور می شود.
این دوره هفته ای یک جلسه با حضور پیام پورفلاح برگزار می شود. ویژگی کلاس های کارتون مطبوعاتی این است که در حین برگزاری کلاس ها، تمرین و پروژه به شرکت کنندگان داده می شود.
افراد پس از این دوره می توانند در کارگاه های پیشرفته حوزه کاریکاتور شرکت کنند و طراحی انواع کاریکاتور به صورت دیجیتال را آموزش ببینند.
افرادی که بتوانند پروژه های دوره را انجام دهند می توانند به هفته نامه طنز خطشه همکاری داشته باشند.
راهنمای عضویت و تکمیل ثبت نام در سامانه مدرسه رسانه ای ایمنا:
وارد سایت مدرسه رسانه ایمنا به نشانی www.imnaschool.ir شوید و بر روی گزینه عضویت کلیک کنید

پس از ورود به صفحه قوانین موارد ذکر شده را بخوانید و سپس با تایید آن ها به صفحه بعد بروید

در فرم ثبت نام اولیه کد ملی خود ، ایمیل و یک رمز عبور یکسان و دلخواه در هر دو فیلد مربوطه وارد کنید. دقت کنید کد ملی شما شامل ۱۰ رقم و بدون خط فاصله باشد. در ادامه کد تصویری سیستم را در فیلد مورد نظر وارد کنید. در صورت خوانا نبودن این کد روی آن کلیک کنید تا سیستم کد تصویری دیگری در اختیار شما قرار دهد. پس از آن اطلاعات را ثبت کنید

در صورت نداشتن مشکل در بخش قبل، ثبت نام اولیه شما در سیستم انجام خواهد شد. اما شرکت در کلاس ها، ثبت نام دوره ها و دریافت برنامه کلاسی و گواهی پایان دوره منوط به تکمیل اطلاعات شماست. لطفا اطلاعات فردی خود را به صورت دقیق و شماره های تماس خود را بدون فاصله یا خط تیره وارد کنید. از این اطلاعات برای ارتباط همکاران ما در مدرسه رسانه ایمنا با شما و دریافت پیامک های اطلاع رسانی استفاده خواهد شد

با ورود به صفحه پیشخوان مدرسه، از منوی کلاس های ارائه شده لیست تمامی دوره های فعال و ظرفیت باقی مانده هر کلاس را مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی دکمه ثبت نام به درگاه بانک متصل می شوید و می توانید شهریه هر دوره را از طریق تمامی کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنید. همچنین سوابق کلاس ها و شهریه های شما در بخش دوره های هنرجو قابل رصد است. در صورتی که اطلاعات شما دارای نقص یا لازم به ویرایش باشد می توانید از گزینه آخر یعنی اطلاعات فردی نسبت به تکمیل یا اصلاح آن ها اقدام کنید 

بازگشت